• کوینر، تالارگفتمان تخصصی حوزه بلاکچین و کریپتو ها، مهمترین نوآوری حوزه اقتصاد می باشد.

اگر شما هم از علاقه مندان به دیجیتال کارنسی ها هستید، همین حالا عضو شوید.

ICO چیست و چطور یک آی سی او را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم

جدیدا هیاهوی زیادی در مورد ICO در کریپتو کارنسی ها ایجاد شده، آی سی او مخفف کلمه Initial Coin Offering به معنی لغوی پیشنهاد سکه در حال شکل گیری می باشد، و اصطلاحی است که مفهوم آن در دنیای کریپتوها، به فرصت خرید ارزهای دیجیتال جدید قبل از عرضه و شکل گیری اشاره دارد.

این شکل از جذب سرمایه قبلا هم در بازار های مالی استفاده شده، مثلا در بازار سهام، مفهوم "عرضه عمومی اولیه سهام" دقیقا همین کارکرد را دارد، به این صورت که موسسین یک شرکت پس از شکل گیری اولیه و مشخص شدن سهامداران اصلی و شروع به کار، به این نتیجه می رسند که جا برای گسترش کار و افزایش سرمایه گذاری در زمینه فعالیتشان وجود دارد، پس با یک مکانیزم مشخص شده، سرمایه های فعلی و برنامه های آینده خود، و مقدار سرمایه مورد نیاز آتی خود را به سازمان بورس کشور محل فعالیتشان اعلام می کنند، و در صورت تائیدیه سازمان بورس اقدام به عرضه اولیه سهام در تالار فرابورس یا پذیره نویسی سهام شرکت به صورت عمومی می نماید.

معمولا در دنیای بورس، به علت وجود مقررات سازمان های مالی و دولتی، شرکت هایی موفق به ورود به تالار بورس و عرضه و پذیره نویسی اولیه سهام خود می گردند که به احتمال بالایی بتوانند با سرمایه جدیدی که از این راه بدست می آورند، موفقیت و سود شرکت خود را افزایش دهند.

برگردیم به دنیای کریپتوها، با توجه به ابزار قدرتمند ارزهای دیجیتال و جهانی بودن آن و بخصوص امکان استفاده از قراردادهای هوشمند در بلاکچین اترییوم، بسیاری از نخبگان این حوزه، اقدام به شبیه سازی مفهوم عرضه اولیه سهام در دنیای ارزهای دیجیتال نمودند.

بدین صورت که مثلا چند متخصص و تاجر به این نتیجه می رسند که می توانند با جذب مبلغ مشخصی سرمایه و اجرای طرحشان در یک زمینه خاص که اکثرا در حوزه IT می باشد، اقدام به کسب سود و منفعت نمایند، این افراد برای جذب سرمایه مورد نظرشان، تعداد مشخصی ارز دیجیتال با نام مشخص تولید می کنند، که با استفاده از مکانیزم قراردادهای هوشمند کریپتوها، به صورت عمومی به عرضه فروش می رسد، به این امید که اجرا طرح خاصی که ارائه داده اند، بسیار سود آور بوده، و با افزایش سود آوری، قیمت کوین مورد نظر افزایش یافته و خریداران اولیه سود زیادی کسب می نمایند.

با توجه به جهانی بودن و غیر متمرکز بودن کریپتو کارنسی ها، پتانسیل خرید این کوین های تازه تاسیس برای تمام مردم دنیا بدون توجه به مقررات و کشوری که در آن زندگی می کنند وجود دارد، پس مثلا اگر جذب یک میلیون دلار سرمایه در مقیاس کشوری مثل ایران برای یک شرکت زیاد و سخت به نظر می رسد ولی در مقیاس جهانی، بسیاری از ICO ها توانسته اند در مدت زمانی بسیار کمی مبالغ بسیار زیادی در حد چند میلیون دلار جذب سرمایه نمایند، و با اجرای طرح هایشان به صورت موفق آمیز، سود های چند صد درصدی به خریداران کوین هایشان در مدت زمان های کوتاه پرداخت نمایند. برای نمونه، استارت آپ Kik تونست در مدت کوتاهی مبلغ حدود 100 میلیون دلار از حدود 10 هزار نفر سرمایه گذار در 117 کشور مختلف، جذب سرمایه کند (اینجا جزئیات بیشتر در این باره را مطالعه فرمائید.)

اما مشکل اینجاست که به علت عدم وجود هیچ قانونی برای تاسیس یک کوین دیجیتال جدید، کلاه برداران دنیای جدید می توانند با زدن یک سایت با طراحی زیبا و انتخاب نامی دهن پرکن و به کار بردن اسامی افراد معروف، و ارائه یک طرح عجیب و غریب، و ایجاد هیاهو در رسانه های اجتماعی مجازی، آینده کوین خود را بسیار پرمنفعت نمایش دهند، و پس از جذب سرمایه، خریداران کوینشان را با یکسری توکن بی ارزش تنها بگذارند، بدون اینکه هیچ قانونی با آن ها برخورد کند و یا ضرر و زیان سرمایه گذاران را جبران کنند.

البته اینطور نیست که همه ICO ها کلاه برداری باشند و یا سرمایه گذاری در آن ها اشتباه باشد، بلکه در پهنه دنیا، حتما افراد نخبه ای وجود دارند که طرح هایشان واقعا دارای توجیه اقتصادی بوده و با سرمایه گذاری بر روی طرح هایشان سود آوری زیادی ایجاد خواهند کرد، پس برای انتخاب و سرمایه گذاری در یک ICO باید نکات بسیاری را ارزیابی و رعایت نمائیم تا حداکثر سود را دریافت نمائیم، و یا حداقل ضرر نکنیم. البته نظر شخصی من اینه که 99 درصد ICO ها کلاهبرداری عصر جدید هستند ولی همان 1 درصد شانس نیز، با توجه به سود آوری بالای ICO ها، ارزش بررسی را خواهند داشت.

در این لینک درصد سود آوری کریپتو کوین های جدید را از زمان ارائه تا کنون ببینید. مثلا همانطور که در اسکرین شات زیر که در تاریخ انتشار این مطلب گرفته شده، مشاهده می نمائید، ارز مجازی Neo از زمان ارائه، یعنی اواخر سال 2015، طی حدود دو سال حدود 980 برابر شده، یعنی اگر شما در زمان شکل گیری این کوین 100 دلار آمریکا، یعنی حدود سیصد و چهل هزار تومان، به قیمت دلار آنزمان، در این ارز سرمایه گذاری میکردید، الان صاحب 98000 دلار یعنی حدود 380 میلیون تومان سرمایه بودید!

neo-roi.png

به هر صورت، در این موضوع گفتگو می خواهیم از تجربیات تمامی عزیزان که در این زمینه فعالیت داشته اند استفاده کنیم، لطفا با توجه به تجربیاتی که کسب نموده اید بیان نمائید که مهم ترین مسائلی که باید قبل از سرمایه گذاری در یک ICO بررسی شود چه چیزهایی می باشند؟ و چطور میتوان از پیشنهادات جدید با ارزش سرمایه گذاری در این زمینه آگاه شویم؟

omdeh1

عضو جدید
سلام
ممنون بابت اطلاعات بالا
کانال یا گروه تلگرامی هم دارید؟

به هر صورت، در این موضوع گفتگو می خواهیم از تجربیات تمامی عزیزان که در این زمینه فعالیت داشته اند استفاده کنیم، لطفا با توجه به تجربیاتی که کسب نموده اید بیان نمائید که مهم ترین مسائلی که باید قبل از سرمایه گذاری در یک ICO بررسی شود چه چیزهایی می باشند؟ و چطور میتوان از پیشنهادات جدید با ارزش در این زمینه آگاه شویم؟
من از 3 تا سایت زیر ico های جدید رو پیدا میکنم:

https://www.icoalert.com

https://www.ico-list.com

https://icostats.com

اینم بگم که خودم هنوز پولی برای اینکار نذاشتم. فقط دارم ارزیابی میکنم ببینم چطوریاست... برای ارزیابیشونم میرم تو سایتشون ببینم چی میگن، اولین چیزیرو هم که میخونم وایت پیپرشونه که اصلا ببینم واقعا طرحشون قابل پیاده سازی هست و توجیح داره یا نه..

Batis

عضو جدید
سلام به همه دوستان و تشکر بابت اطلاعات خوبی که به اشتراک گذاشتید
لطفا دوستان نظرشون در مورد این ico هم بگن
البته من هم در مرحله بررسی آن هستم و هیچ توصیه ای در موردش ندارم صرفا نظر اساتید برام مهمه
متشکرم
https://ico.wcex.co/?lang=fa

سلام به همه دوستان و تشکر بابت اطلاعات خوبی که به اشتراک گذاشتید
لطفا دوستان نظرشون در مورد این ico هم بگن
البته من هم در مرحله بررسی آن هستم و هیچ توصیه ای در موردش ندارم صرفا نظر اساتید برام مهمه
متشکرم
به نظر نمیرسه ایده جدیدی داشته باشن، راه اندازی یک صرافی آنلاین با سرمایه دیگران نمیتونه باعث سود آور شدن اینکار باشه. تعداد بسیار زیادی از این مدل ICO وجود داره و ایده جدیدی نیست که بتونه در بازار فعلی شاخص خاصی برای افزایش قیمت توکن سهامداران خودش ایجاد کنه.

در مورد ICO ها بیشتر به دنبال یک ایده جدید و قبلا پیاد سازی نشده با بازار هدف بزرگ و همزمان قابل اجرا باشید. به احتمال بسیار بالایی با خرید این توکن دچار زیان خواهید شد یا در بهترین حالت مطمئنا سود بالایی نخواهید کرد.

tabriz

عضو جدید
به نظر نمیرسه ایده جدیدی داشته باشن، راه اندازی یک صرافی آنلاین با سرمایه دیگران نمیتونه باعث سود آور شدن اینکار باشه. تعداد بسیار زیادی از این مدل ICO وجود داره و ایده جدیدی نیست که بتونه در بازار فعلی شاخص خاصی برای افزایش قیمت توکن سهامداران خودش ایجاد کنه.

در مورد ICO ها بیشتر به دنبال یک ایده جدید و قبلا پیاد سازی نشده با بازار هدف بزرگ و همزمان قابل اجرا باشید. به احتمال بسیار بالایی با خرید این توکن دچار زیان خواهید شد یا در بهترین حالت مطمئنا سود بالایی نخواهید کرد.
ممنون از اطلاعاتی که به اشتراک میزارید
من اخیرا با بررسی وایت پیپر الکترنیوم بهش علاقه مند شدم و مقداری خرید کردم. جالبترین قسمت الکترنیوم توجه ویژه به همه دستگاه های که امکان تعامل ارز دیجیتال دارند و مهمتر از همه کنسولهای بازی هست که تعداد قابل توجهی تو دنیا داره و اینکه تا حالا در مرحله جذب سرمایه تونسته اعتماد خوبی کسب بکنه و در کمتر از یک ماه بیشتر از 30 میلیون دلار جذب سرمایه داشته
همچنین با نگاه کردن به اطلاعات سایت icostats.com در لیست 3 صفحه ای اکثرا سود قابل توجهی داشتن و با توجه به ویژگیهای الکترنیوم به نظر میاد بهتره با دقت بیشتری بررسی بکنیم.
ضمنا طراحی وبسایت و امکانات سایت و توضیحات نشون میده کار تخصصی و جدی روی اون انجام شده
آدرس معرفی وبسایت
https://electroneum.com
خوشحال میشم از تجربیات و نظرات دیگر دوستان بهره مند بشم

mehran

عضو جدید
با سلام
به نظرتون electroneum اسکم نیست ؟ و اینکه درصد موفقیت در سرمایه گذاریش چقدر هست؟

با سلام
به نظرتون electroneum اسکم نیست ؟ و اینکه درصد موفقیت در سرمایه گذاریش چقدر هست؟
صرف نظر از کلیه قضایای دیگه این ICO، به نظر من الکترونیم به خاطر تعداد زیاد سکه یعنی 21 میلیارد الکترونیم، خیلی نمیتونه قیمت بالایی پیدا کنه.
در عکس زیر روند قیمت الکترونیم رو ببینید، همینطور که می بینید حتی با هایپ زیادی که این دو ماه در کل کریپتو کارنسی ها داشتیم، اتفاق خاصی برای الکترونیم نیوفتاده، کلا هر چیزی که تعدادش خیلی زیاد باشه تو دنیای فیزیکی هم نمیتونه ارزش بالایی پیدا کنه، چه برسه به دنیای دیجیتال. البته این نظر شخصی منه و ممکنه در نهایت در مورد ارزهای دیجیتال صحیح نباشه.
electroneum-price-chart.png

s.hadi.b

عضو جدید
پیشنهاد می کنم دوستان هیچ وقت از بررسی و افزایش اطلاعات خسته نشن و توب قمارخونه ico ها ورشکسته نشن

ANTMINERS

عضو جدید
دوره های آموزشی شناخت ICO های مناسب و ارزهای دیجیتال از صفر تا صد
به گروه تلگرامی ما بپیوندید
sabzcoin@

Top Bottom