• کوینر، تالارگفتمان تخصصی حوزه بلاکچین و کریپتو ها، مهمترین نوآوری حوزه اقتصاد می باشد.

اگر شما هم از علاقه مندان به دیجیتال کارنسی ها هستید، همین حالا عضو شوید.

هاردفورک نوامبر، بیتکوین گلد، سگویت 2x و آینده بیتکوین؟

بیتکوین گلد اعلام حضور کرد برای 25 اکتبر، سگویت هم که اولیش فعال شد، 2x مونده، سرشم که دعواست.

معلوم نیست که اصلا موقع فورک در نوامبر امسال (2017) بشه از 2x و core با خیال راحت بدون به خطر افتادن از دست دادن دیگری استفاده کرد یا نه!!

به نظر شما دوستان تو یک ماه آینه چه بر سر بیتکوین میاد؟ تا یکماه دیگه 2 تا دیگه بیتکوین به کلکسیون بیتکوین ها اضافه میشه، کلا میشه 4 تا بیتکوین:
  • Bitcoin - Bitcoin core/Segwit
  • Bitcoin Cash
  • Bitcoin Segwit2x
  • Bitcoin Gold
دوستان !!! از بین اینا کدومشون برند اصلی بیتکوین رو ادامه خواهند داد.:unsure:o_O

Lukose

عضو جدید
بیت کوین گولد؟ کجا کی اعلام حضور کرد؟ من که چیزی نشنیدم!

بیت کوین گولد؟ کجا کی اعلام حضور کرد؟ من که چیزی نشنیدم!
ظاهرا یه تیم جدید هستند که میخوان ماینینگ بیتکوین رو دوباره با GPU امکانپذیر کنن، ادعاشونم اینه که اگه با GPU بشه بیتکوین رو استخراج کرد، مشارکت همه بیشتره و کوین جدیدشون که اسمشم گذاشتن Bitcoin Gold بیشتر Decentralized میشه و ازین حرفا...

البته من که ندیدم خیلی فعال باشن، و به نظر من با استفاده از برند بیتکوین دارن یک آلتکوین دیگه رو میچپونن تو جمع کریپتوها (مثل بیتکوین کش)، ولی خوب چون از بلاکچین بیتکوین استفاده میکنن، هر کی تا قبل از 25 اکتبر بیتکوین داشته باشه، همون مقدار بهش از این آلتکوین جدید تعلق میگیره.

اینجا لینک سایتشون: http://btcgpu.org
اینجا هم اکانت تویترشونه: https://twitter.com/btcgpu

از نظر قیمتی باید ببینیم چه طوری مارکتیگ میکنن و تو کدوم اکسچنج ها میتونن واردش کنن، ولی از نظر من که فکر نکنم خیلی قیمتش بیاد بالا.
هرچند که تریدرا پهن هم بهشون بدی روش بازی میکنن و قیمتشو بالا و پائین میکنن ولی به نظرم نهایتا بیت 10 تا 100 دلار قرار بگیره.

mehran

عضو جدید
سلام
تحلیل تون برای خرید و ورود به بیت کوین با توجه به افزایش قیمتش در حال حاضر چیه ؟ و روی چه قیمتی خرید کنم ومنتظرش باشم به نظرتون؟

BitTrader

عضو جدید
سلام
تحلیل تون برای خرید و ورود به بیت کوین با توجه به افزایش قیمتش در حال حاضر چیه ؟ و روی چه قیمتی خرید کنم ومنتظرش باشم به نظرتون؟
سلام

اول اینکه کسی نمیتونه دقیقاً پیشبینی کنه و ثانیاً اگر هم کسی پیشبینی کنه نمیشه بهش تکیه کرد. افرادی که در این کار هستند و تحلیل تکنیکال و فاندامنتال انجام میدن و پیشبینی قیمت دارند (حتی اونهایی که اکثر نظراتشون درسته) نمیشه رو حرفشون حساب کرد.

اما برای سرمایه گذاری که اصلاً نمیشه روی تحلیل دیگران کار کرد. شما بهتره وقتی در بیتکوین سرمایه گذاری کنید که خودتون با مطالعه و زیر نظر گرفتن بازار بتونید از بازار تحلیل داشته باشید. تازه اینطوری هم دارید ریسک میکنید. اما حداقل ریسکی هست که با نظر خودتون دارید انجام میدید نه روی حرف و نظر دیگران.

اما اگه نظر شخصی بخواید من نظرم اینه که بیتکوین در این دور صعودی که پیش گرفته حداقل تا بالای 50 هزار دلار خواهد رفت و با تحلیلهای تکنیکالی که داشتم فکر میکنم این اتفاق در محدوده زمانیی بین سه ماهه اول 2018 تا حداکثر سه ماهه اول 2019 رخ بده. اما در این بین فراز و نشیب هایی خواهد بود که شما باید با زیر نظر گرفتن بازار نقطه ورود مناسب خودتون رو پیدا کنید.

BitTrader

عضو جدید
بیتکوین گلد اعلام حضور کرد برای 25 اکتبر، سگویت هم که اولیش فعال شد، 2x مونده، سرشم که دعواست.

معلوم نیست که اصلا موقع فورک در نوامبر امسال (2017) بشه از 2x و core با خیال راحت بدون به خطر افتادن از دست دادن دیگری استفاده کرد یا نه!!

به نظر شما دوستان تو یک ماه آینه چه بر سر بیتکوین میاد؟ تا یکماه دیگه 2 تا دیگه بیتکوین به کلکسیون بیتکوین ها اضافه میشه، کلا میشه 4 تا بیتکوین:
  • Bitcoin - Bitcoin core/Segwit
  • Bitcoin Cash
  • Bitcoin Segwit2x
  • Bitcoin Gold
دوستان !!! از بین اینا کدومشون برند اصلی بیتکوین رو ادامه خواهند داد.:unsure:o_O
نگران نباشید هیچ چیزی بر سر بیتکوین نمیاد. اینها همه جریانهای خر رنگ کنی هست تا توسط این هوچی بازیها هیجاناتی ایجاد کنند تا شاید بتونن از این طریق بیتکوین های یک عده رو که روی قیمتهای خیلی پایین خریدن از چنگشون در بیارن. شما هر چقدر چنگال زدن سکه هاشو بگیر بزن به بدن حالشو ببر.

student842280

عضو جدید
هارد فورک 17 نوامبر چه تاثیری بر روی قیمت بیت کوین و بیت کوین کش داره !؟ افزایش خواهیم داشت یا کاهش ، شدید یا کم ؟

هارد فورک 17 نوامبر چه تاثیری بر روی قیمت بیت کوین و بیت کوین کش داره !؟ افزایش خواهیم داشت یا کاهش ، شدید یا کم ؟
فورک سگویت دو ایکس یکی از تاریخ ساز ترین اتفاقات بیتکوین خواهد بود، توجه داشته باشید که از اونجایی که بیتکوین یک ارز غیر متمرکز به معنای واقعی اون هست، هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که خروجی این فورک دقیقا چه خواهد بود و کدام بلاکچین، نام اصلی بیتکوین را ادامه خواهد داد. و به هیچ پیش بینی افزایش یا کاهش قیمت نمی توان بیش از 20 درصد دل بست.

دعوای دو گروه اصلی مقابل هم، که نماد یک گروه bitcoin.org و نماد گروه دوم bitcoin.com می باشد، بر سر بدست آوردن رهبری بیتکوین می باشد. توجه نمائید که در صورت برنده شدن یکی از این گروه ها و شناخته شدن بلاک چین طراحی شده توسط گروه برنده به عنوان بیتکوین اصلی، باعث خواهد شد که گروه برنده ادامه مسیر طراحی و پیاده سازی نرم افزار بیتکوین و بطور کلی رهبری ادامه مسیر بیتکوین را بدست خواهد گرفت، که مطمئنا منافع بسیاری در این رهبری برای گروه برنده ایجاد خواهد شد.

به هر صورت دعوایی که بر سر افزایش گنجایش بلاک بین طرفداران سگویت و سگویت دو ایکس وجود دارد، بیش از آنکه اساس فنی داشته باشد، بر سر قدرت تاثیر گذاری بیشتر و بدست گرفتن رهبری قویترین ارز دیجیتال دنیا یعنی بیتکوین می باشد.

از نظر شخص من، با توجه به مستندات موجود، Bitcoin.org و گروه مرتبط با آن، بیشتر مستحق به پیروزی می باشند، و امیدوارم که برنامه های آتی بیتکوین بیشتر با این گروه باشد تا گروه دیگر.

توجه کنید که در طی این فورک و به خصوص بعد از آن، مطمئنا نوسانات شدید قیمت را خواهیم داشت، پس شما به عنوان یک سرمایه گذار و مقدار ریسک پذیری که دارید باید شخصا انتخاب خود را مبنی بر فروش، نگهدرای یا خرید قبل یا بعد از این فورک انجام دهند.

از نظر من اگر کسی به بیتکوین اعتقاد داشته و آینده آن را روشن ببیند، و با توجه به حجم عظیم سرمایه گذاری در بیتکوین به خصوص در سال 2017، احتمال اینکه بیتکوین با مشکلات این فورک به طور کلی ارزش خود را از دست دهد، خیلی کم می باشد. ولی به هر صورت با دعواهای به وجود آمده و تهدیداتی که هر یک از این گروه ها در حال انجام آن هستند به خصوص تهدید اخیر مدیر اصلی سایت Bitcoin.org مبنی بر ایجاد یک فورک سوم در صورت برنده شدن سگویت دو ایکس، نشان دهنده امکان روی دادن هر اتفاق غیر قابل انتظاری را دارد، پس شما به عنوان یک سرمایه گذار باید نصبت به ریسک پذیری که دارید مسیر خود را مشخص نمائید. احتمالا خواندن این مقاله دید بازتری برای تصمیم گیری شما در این مورد ایجاد خواهد کرد.

در مورد بیتکوین کش، نظر شخصی من افزایش قیمت آن تا حداکثر یک هفته پس از فورک می باشد، و پس از خوابیدن گرد و خاک های فورک و مشخص شدن بیتکوین اصلی، روند کاهشی قیمت را شروع خواهد کرد، البته اگر برنده Bitcoin.org گردد، احتمالا گروه دوم از بیتکوین کش به عنوان پلان بک آپ استفاده خواهند کرد که باید دید چه تاثیری بر قیمت آن خواهد داشت.

ماینر هایی که دنبال فورک سگویت دو ایکس بودن یکدفعه بیخیالش شدن و این فورک رو کنسل کردند. فکر کنم که با خودشون فکر کردن که با این فورک اصل سرمایه خودشون که همون بیتکوین هست به خطر خواهد افتاد، و بیخیالش شدن، بعدش بیتکوین یه افزایش قیمت شدید به خودش برای مدت کمی دید و به 7800 دلار رسید بعد سریعا دوباره شروع به کاهش کرد الانم که حدود 1000 دلار کاهش پیدا کرده و به حدود 6600 دلار رسیده از اون طرف بیتکوین کش یکدفعه دو برابر شده و به حدود 1000 دلار رسیده و فعلا پیش بینی احسان در مورد افزایش قیمت بیتکوین کش درست دراومد، ولی کلا جریان چیه، دوستانی که تخصص دارن لطفا اعلام نظر کنن، پیشبینی برای قیمت بیتکوین در دراز مدت چیه بیشتر از این نیاد پایین، نگه داریم یا بفروشیم؟؟؟

اعلام یکدفعه ای لغو فورک SEGWIT 2X توسط پشتیبانان این فورک مشخصا نشان از برنامه ریزی این گروه از قبل داشت، قبل از این اعلام هر وقت به گیت هاب سگویت دو ایکس سر میزدم از اینکه فعالیت و کار فنی آن ها بسیار کم و در عین حال روی این فورک مارکتیگ شدیدی انجام میشد تعجب می کردم، ولی حالا که در یکی از حساس ترین زمان ها با امضاء و اعلام خودشون این فورک رو کنسل اعلام کردند، متوجه برنامه ریزی دقیق گروه bitcoin.com برای خراب کردن بیتکوین اصلی و بدست گرفتن رهبری بازار بیتکوین و کسب منفعت از نوسانات شدید قیمتی که خودشون باعثش شدن، شدم.

دوستان توجه کنید که دو فرد اصلی پشت فورک سگویت دو ایکس، آقا راجر ور و آقای جیهان وو هستند که اولی یکی از افرادیه که در ابتدای کار بیتکوین، تعداد زیادی از بیتکوین ها رو با قیمت بسیار کمی خریداری و سرمایه هنگفتی به هم زده و دومی صاحب شرکت BITMAIN سازنده های اسیک ماینرها می باشد.

ظاهرا جناب راجر با حجم عظیم سرمایه ای که با افزایش بیتکوین نصیبش شده، و یکی از بزرگترین نهنگ های بازار شده، توهم بدست گیری رهبری راهبردی شبکه بیتکوین رو دارن. ایشان به همراه آقای وو که حجم سرمایه گذاری گسترده ای در طراحی ماشین های ماینینگ اسیک (مناسب برای ماینینگ بیتکوین کش) انجام داده و چند نفر آدم با پیشینه های نه چندان مثبت دیگه مانند جناب کریج اس رایت از زمان فورک سگویت با ارائه بیتکوین کش برنامه ریزی مدونی برای مسائلی که این چند روز در نوسانات شدید قیمت بیتکوین و بیتکوین کش رخ داد داشته اند.

این گروه که صاحب دامنه Bitcoin.com و BlockChain.com و مدیر ساب https://www.reddit.com/r/btc هستند، با مارکتیگ و پروپاگاندا شدیدی که راه انداختند بر روی دو مزیت فعلی بیتکوین کش در قبال بیتکوین قصد دارن که بیتکوین کش رو بجای بیتکوین اصلی جا زده و در عین حال از از نوسانات قیمت شدیدی که خودشون راه می اندازند بیشترین سود رو ببرن، دو مزیت زیر که این گروه خیلی روش مانور میدن:
  1. سرعت تراکنش بیشتر بیتکوین کش در حال حاضر نسبت بیتکوین
  2. هزینه کارمزد کمتر تراکنش های بیتکوین کش در حال حاضر
اما گروه دوم که Bitcoin.org و ساب https://www.reddit.com/r/Bitcoin نماد آن ها می باشد، تا الان که من فهمیدم، هدف اصلیشون و برنامه هایی که دارن نشان دهنده اهمیت غیر متمرکز ماندن شبکه بیتکوین می باشد.

اگر کمی فنی به شبکه بیتکوین نگاه کنیم، مهمترین عامل امنیت بیتکوین و ارزش این ارز مجازی، غیر متمرکز بودن این شبکه و تعداد زیاد نودهای کوچک و بزرگ آن در سراسر جهان می باشد، بدین معنی که در صورتیکه مثلا یک دولت قدرتمند بخواهد روی این شبکه تاثیر گذار باشد، و کنترل این شبکه رو بدست بگیرد عملا به علت گستردگی بیش از حد نودهای کور بیتکوین این امکان را نخواهد داشت. ولی در صورتیکه نود های شبکه بیتکوین فقط در تعدادی از دیتاسنترهای متمرکز در سراسر دنیا باشد با اخطار به آنها امکان تاثیر گذاری و کنترل شبکه بیتکوین را خواهد داشت.

حالا هرچقدر حجم بلاک در نرم افزار بیتکوین کور افزایش یابد امکان برپا سازی یک نود برای افراد عادی کمتر خواهد شد، خود من تجربه برپاسازی یک نود بیتکوین کور را داشتم، وقتی دیدم در حال حاضر نیاز به دانلود 150 گیگابایت اطلاعات و ذخیره سازی آن در سیستم را دارم، از این کار منصرف شدم، حال در نظر بگیرید که مثلا برای راه اندازی یک نود بیتکوین کش نیاز به دانلود و ذخیره سازی 8 برابر این حجم یعنی 1.2 ترابایت اطلاعات را خواهید داشت. پس کمتر کسی حاضر به راه اندازی نود ها خواهد شد و احتمالا در یک مقطع زمانی فقط دیتاسنترها توانایی نگهداری از نود ها را خواهند داشت، و بیتکوین به سمت متمرکز شدن خواهد رفت و در قبال حملات هکرها و کنترل دولت ها بیشترین آسیب پذیری را پیدا خواهد کرد.

پس به نظر من راهبرد گروه Bitcoin.org در کم نگه داشتن حجم بلاک و راه حل های لایه ای مانند لایتنیگ نتورک منطقی تر به نظر میرسد. ضمنا هر دو مزیت فعلی بیتکوین کش با اجرا و پیاده سازی لایتنینگ نتورک در حوالی سال 2018 در شبکه بیتکوین با ضریب قدرت بسیار بیشتری پیاده سازی و انجام خواهد شد.

به نظر من بیشتر مانورهایی که گروه Bitcoin.com می دهند، بر اساس استفاده از پرپاگاندا و منفعت طلبی می باشد، و راهکار دراز مدتی برای شبکه بیتکوین نخواهد بود. پس بهتره حواسمون باشه که بر اساس اخباری که این گروه اعلام میکنند حداقل ضرر مالی نکنیم.

باز به نظر من، بیتکوین کش که این گروه به عنوان رقیب بیتکوین ایجادش کردند، از نظر فنی در دراز مدت آینده خوبی نخواهد داشت و فقط محلی برای کسب ثروت بیشتر برای افرادی مانند راجر ور و جیهان وو گردیده است. توجه کنید که پیش بینی نوسانگیریهای شدید که رخ میده و کسب سود از آن برای هیچ کس بجز سردمداران این گروه نسبتا شیاد امکانپذیر نخواهد بود.

جالب اینجاست که این گروه حتی برخی از افراد نسبتا معروف مانند جورج کیکوادز که بابت شعارهای عوام پسندشان جذبشان شده بود را نیز دور زده اند و ایشان هم به سرعت تغییر جهت داده و حالا از منتقدان این گروه گردیده اند.

به هر صورت بازار کریپتو ها یک بازار با نوسانات شدید و خبر محور می باشد که بسیار حساس به اخبار و گفته های افراد معروف و دولت ها می باشد، پس قبل از هرگونه سرمایه گذاری توجه داشته باشید که چه کسانی و با چه پیشینه ای این اخبار را اعلام می کنند و بر اساس ریسک زیادی که سرمایه گذاری در این بازار دارد تصمیم گیری و وارد آن شوید.

زمان آخرین ویرایش:
Top Bottom