• کوینر، تالارگفتمان تخصصی حوزه بلاکچین و کریپتو ها، مهمترین نوآوری حوزه اقتصاد می باشد.

اگر شما هم از علاقه مندان به دیجیتال کارنسی ها هستید، همین حالا عضو شوید.

بهترین روش خرید بیتکوین در ایران چیست

Amirail

عضو جدید
سلام خسته نباشید .من تو سایت لوکال بیکوین نمیتونم ثبت نام کنم .پیعام میده که فضای مجازی در نام کاربر شما وجود ندارد

aminhkia

عضو جدید
در سایت localbitcoin.net نوشته url باید .....com باشه ولی دات کام در دسترس نیست و دات نت فعال هست کسی میدونه چرا و آیا دات نت مشکلی نداره؟

amirxperi

عضو جدید
درود بر شما بزرگوار و همراهان گرامی این سایت
بنده تازه وارد این حیطه دارم میشم و تحقیقات زیادی کردم و سوالات بیشماری در ذهنم ایجاد شده و تنها سایتی که واقعا درست جواب اعضا میداد سایت شماست
لطفا سوال بنده جواب بدهید ؟
1- آیا خرید بیت کوین فرضا از اشخاص در سایت localbitcoins که ار بنده مدارک شناسایی مخیواهند منجر به هک کارت بانکی نمیشود ؟؟
2-برنامه من خرید ارز مجازی مرجع بیتکوین و تبدیل آن به ارز های دیگر (aurora که در حین نوشتن این متن با رشد 14% روبرو است یا ....) و با توجه به تحلیل بازار در لحظه اگر شرایط ( نمودار فاندامنتا و تکنیکال و ....) صعودی باشد سریعا میخوام کوینم بفروشم( trad )ایا این نحوه خرید فروش در کیف پول jaxx که دارای کوین زیادی است امکان پذیر است ؟
3- در انتها برای برگشت کوین به ریال باید از کیف پول به سایت localbitcoins سایت کوین انتقال بدهم و بعد در سایت localbitcoins بفروشم ؟؟؟؟ راه دیگری نیست ؟؟؟

heiman

عضو جدید
سلام وقت بخیر من میخواستم ارز خرید کنم ولی گذرنامه ندارم آیا امکان استفاده از کارت های شناسایی دیگر امکان انجام این کار وجود دارد .ممنون

رادپور

عضو جدید
متاسفانه هنوز در ایران تعداد صرافی هایی که در حوزه کریپتو کارنسی ها کار می کنند کم می باشد و رقابت زیادی وجود نداشته، و با توجه به درخواست بالای خرید بیتکوین در ایران نسبت به تعداد فروشندگان، قیمت بیتکوین معمولا بالاتر از میانگین قیمت جهانی آن می باشد.

مهمترین کار هنگام خرید بیتکوین، کم کردن ریسک معامله می باشد، که فعلا صرافی های آنلاین ارزهای مجازی و لوکال بیت کوین، کمترین ریسک را داشته، و خرید از آن ها عاقلانه می باشد.فعلا خرید بیتکوین با ریال در ایران به جز صرافی آنلاین از راه های زیر نیز امکانپذیر می باشد:

سایت لوکال بیتکوین

در این لینک لیست فروشندگان ایرانی لوکال بیتکوین (نیاز به فیلتر ش ک ن دارد) را ببینید، به نظر من یکی دیگر از راه های معقول و خوب خرید بیتکوین، همین سایت می باشد، این سایت به صورت یک واسط امن، عمل کرده و خریداران را با فروشنگان مرتبط می نماید. در صورت بروز مشکل بین خریدار و فروشنده، بر اساس شواهد موجود قضاوت می کند. گاها در این سایت افرادی وجود دارند که به دلیل نیاز مالی، قیمت فروشی کمتر از عرف جهانی اعلام می کنند، پس هر زمان خواستید بیتکوین بخرید، به این سایت سری بزنید. ضمنا این سایت از مکانیزم جالبی برای اعتبار سنجی افراد بر اساس تعداد معامله موفق انجام گرفت و نظرات خریداران انجام می دهد که با رفتن به پروفایل هر کدام از فروشنگان، با دیدن اعتبارات فروشنده، پیش زمینه ای از او پیدا نمائید.

ضمن اینکه در این سایت، میتونید خودتون یک آگهی خرید نیز ایجاد کنید، و بگید که مثلا بیتکوین رو به فلان قیمت میخرید، که اگه قیمتتون منصفانه باشه، شاید فروشنده ای پیدا بشه که به علت نیاز سریع به پول، سریعا بیتکوینشو به شما به قیمت درخواستیتون بفروشه.

اکسچنجر های غیر متمرکز

روش بعدی استفاده از اکسچنجر های غیر متمرکز می باشد، که در واقع نرم افزار هایی می باشند که با نصب بر روی کامپیوتر یا موبایل، به صورت غیر متمرکز خریداران را به فروشنگان وصل می نماید (مکانیزمی شبیه شبکه تورنت)، البته فعلا مشکل اصلی این ها، نبود فروشنگان ایرانی فعال می باشد، شاید به مرور در آن ها نیز فروشنده ایرانی بیتکوین را پیدا نمائید، البته اگر هدف شما تریدینگ و تبدیل کوین ها به یکدیگر باشد، صرافی های غیر متمرکز ارزش تجربه کردن را دارند، احتمالا با این سرعت رشد تکنولوژی و راحت تر شدن معاملات، در آینده بازار بزرگتری را از آن خود کنند. از اکسچنجر های غیر متمرکز معروف می توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

نکته بسیار مهم: در هنگام خرید بیتکوین، به خصوص در اولین بار استفاده از هرکدام از روشها، حتی صرافی ها، ارزشیابی روند کار خرید با مبالغ پائین می باشد. یعنی حتما ابتدا یک ترید کوچک با فروشنده انجام داده و از روند کار و صحت عملکرد آن بر اساس شرایطتان، مطمئن شوید و سپس به صورت پله ای مبالغ بیشتری خرید نمائید.
برای خرید بیتکوین میتونین به اکسچنج رمزینکس که تماماً همچون بایننس هست مراجعه نمائید

در سایت localbitcoin.net نوشته url باید .....com باشه ولی دات کام در دسترس نیست و دات نت فعال هست کسی میدونه چرا و آیا دات نت مشکلی نداره؟
یه مدتی تو ایران .com سایت لوکال فیلتر شده بود که همه از .net این سایت استفاده میکردند که مال خود لوکال بود و مشکلی نداشت. حالا برعکس شده، .net فیلتر شده و دات کامش از فیلتر خارج شده:unsure:

Top Bottom