• کوینر، تالارگفتمان تخصصی حوزه بلاکچین و کریپتو ها، مهمترین نوآوری حوزه اقتصاد می باشد.

اگر شما هم از علاقه مندان به دیجیتال کارنسی ها هستید، همین حالا عضو شوید.

بهترین روش خرید بیتکوین در ایران چیست

Khordad

عضو جدید
سلام عزیز
البته سوال شما مستقیما از جناب احسان عزیز است و همونطور که شما فرمودید استاد همه ما هستند
ولی اگر اجازه بدین تا زمانی که ایشون فرصت کنند من هم به عنوان کسب تجربه با اطلاعات مختصری که دارم پاسخی خدمت شما بدم و انشا ... احسان عزیز جواب جامع و کامل رو بدن
چون اتریوم جزو ارزهای دیجیتال شناخته شده و معتبر است و بیشتر اوقات مکان دوم و یا سوم جدول ارزها رو به خودش اختصاص می‌ده لذا خیلی از کیفهای ساخته شده غیر از بیت کوین این ارز معتبر را ساپورت یا پشتیبانی می کنند( گو اینکه کیف اختصاصی این ارز نیز موجود است) علاوه بر این باز هم بعلت درجه اعتبار و حجم مبادلات روزانه این ارز خیلی از صرافیهای ایرانی هم این ارز رو خرید وفروش می‌کنند اگر تبلیغ نمیشه مثل exchanging.ir و okex.ir و ....
بنظرم شما با صلاحدید خودتون نسبت به حجم سرمایه گذاری تون با یک حساب سر انگشتی در لحظه خرید براحتی می تونید مبلغ خرید مستقیم اتریوم و یا خرید بیت کوین در اون لحظه و تبدیل از طریق سایتهایی نظیرChangelly و یا ShapeShift بدست آورید و ببینید کدامیک مقرون بصرفه است

زمان آخرین ویرایش:

SMA.T

عضو جدید
دوستانی که در لوکال بیتکوین اقدام به فروش بیتکوین می کنند، توجه کنند که حتما موقع فروش، حسابشون رو از طریف اینترنت بانک چک کنند و مطمئن بشوند که خریدار حتما پول رو به حسابشون واریز کرده باشه، چون در چند مورد خودم با کسانی برخورد کردم که خیلی حرفه ای فیش های واریزی و متن پیامک واریزی را جعل کرده و خیلی جدی اصرار داشتند که پول رو به حساب واریز کرده اند ولی من هرچی حساب رو چک می کردم، مشخصا پولی به حسابم واریز نشده بود. و در نهایت این مورد رو به مسئولین در قسمت تماس سایت ریپورت دادم، و اونا سریعا رسیدگی کردند.

به هر حال اگر حتی اس ام اس واریزی هم براتون اومد، حتما بازهم خودتون حسابو با اینترنت بانک چک کنید.

پوریا

عضو جدید
سلام دوستان. جدیدا به حوزه کریپتو علاقه مند شدم و تعدادی از پست های این کانال را خوندم. من ایران زندگی نمیکنم و در خارج بستر تامین ارزهای دیجیتال و مشاوره سرمایه گذاری ico را با توجه به پیشینه تحصیلی و کاری داریم.

با توجه به شناخت و تخصص شما عزیزان از بازار کریپتوی ایران، به نظر شما نیاز فعلی بازار چیه؟ یکی به من گفت تامین سریع (و نه چند روزه) ارز دیجیتال میتواند یک فرصت باشد با توجه به نوسان بالای ارزها که ریسک مضاعفی را به خریداران ایرانی تحمیل کند.

سلام دوستان. جدیدا به حوزه کریپتو علاقه مند شدم و تعدادی از پست های این کانال را خوندم. من ایران زندگی نمیکنم و در خارج بستر تامین ارزهای دیجیتال و مشاوره سرمایه گذاری ico را با توجه به پیشینه تحصیلی و کاری داریم.

با توجه به شناخت و تخصص شما عزیزان از بازار کریپتوی ایران، به نظر شما نیاز فعلی بازار چیه؟ یکی به من گفت تامین سریع (و نه چند روزه) ارز دیجیتال میتواند یک فرصت باشد با توجه به نوسان بالای ارزها که ریسک مضاعفی را به خریداران ایرانی تحمیل کند.
دقیقا متوجه سوالتون نشدم. ولی اگر منظورتون خرید ارز دیجیتال مثلا بیتکوین در خارج کشور و فروش اون در داخل کشور هست، این موقعی میتونه سود آور باشه که بابت ریالی که در ایران دریافت میکنید با توجه به سرعت از دست دادن ارزش ریال، برنامه داشته باشید. به هر حال قیمت دلاری بیتکوین در خارج از ایران حدود 10 درصد کمتر از قیمت تبدیل شده به ریال هست که این در صورت داشتن برنامه بابت دریافت ریالی که از فروش ارز حاصل میشه برنامه داشته باشید.

azadehrahimi

عضو جدید
با توجه به تحریم ها خرید آنلاین بیت کوین یا هر ارز مجازی دیگه ای با دلار از داخل ایران در صرافی های خارجی دارای ریسک خیلی زیادی می باشد، و احتمال بلوکه شدن اصل سرمایتون وجود داره. توجه کنید که خرید بیت کوین با ریال در صرافی آنلاین ایرانی به راحتی امکانپذیر می باشد، هرچند قیمت تمام شده خرید بیت کوین به نظر بالاتر خواهد شد، اما خرید ریالی بیتکوین ریسک از دست دادن کل سرمایه را ندارد.

البته اگر تخصص کافی در دور زدن تحریم ها داشته باشید، و ریسک خرید دلاری را بپذیرید، می تونید با خرید دلار پرفکت مانی، اکی پی و مانی پلو از صرافی های داخلی ایران، بیتکوین رو از صرافی های خارجی مانند صرافی بایننس، wex.nz، bittrex.com، Cex.io ، yobit.net، bitbay.net یا فروشندگان مختلفی که این ارزها را در لوکال بیتکوین می پذیرند و همچنین صرافی غیر متمرکز bisq.network خریداری نمائید.
سلام ، برای احراز هویت توی سایت لوکال بیت کوین ، احتیاج ظاهرا که توی صفحه پاسپورت امضای من باشه ، پاسپورت ایرانی اینطوری نیست !!!! باید چکاری انجام بدم ؟ ممنون از راهنماییتون

سلام ، برای احراز هویت توی سایت لوکال بیت کوین ، احتیاج ظاهرا که توی صفحه پاسپورت امضای من باشه ، پاسپورت ایرانی اینطوری نیست !!!! باید چکاری انجام بدم ؟ ممنون از راهنماییتون
بله برای تائید هویتتون باید پاسپورتتون رو با خودکار آبی امضاء کنید و بعد تصویرشو ارسال کنید، ضمنا در پاسپورت های ایران جای امضاء وجود داره، که من تو تصویر زیر مشخص کردم:
iranian-passport.jpg

p.y.n

عضو جدید
سلام.خواستم بدونم گاهی ی پیام هایی میاد برام همراه با لینک و اینکه ثبت نام کنید در این سایت و درصورت نهایی شدن ثبت نام ۲۰دلار بیت کوین رایگان بهت تعلق میگیره و هرکس رو معرفی کنید به ازای هر نفر ۲۰دلار به حسابتون افزوده میشه و بعد از شش ماه این پول حسابتون تبدیل به بیت کوین قابل معامله میشه.ایا این حقیقت دارد؟توضیح میفرمایید؟

سلام. من همین امروز برای اولین بار bitcoin خریدم و برای خرید از سایت localbitcoins استفاده کردم. برای شروع 200 هزارتومان خرید کردم اما وقتی معامله انجام شد به اندازه 145 تومان بیت کوین به والت من ریخته شد. الا چنتا سوال برای من پیش اومده.
1. طبق چیزی که من میدونستم سایت به صورت اتوماتیک بیت کوین رو از حساب شخص فروشنده کم میکنه و به والت خریدار میریزه. ( البته بعد از پرداخت ) آیا ممکنه فروشنده عمدا کمتر از 200 برای من ریخته باشه ؟
2. دلیل اینکه معادل 145 هزارتومان bitcoin بجای 200 هزارتومان به والت من ریخته شده ممکنه کارمزد یا همچین چیزی باشه ؟

کلا میخواستم بدونم آیا خرید 200 یا 300 هزارتومان بیت کوین نسبت به هزینه هر تراکنش به صرفه هست ؟ منظورم اینه که در صورت خرید بیت کوین از یکی از فروشندگان سایت لوکال بیت کوین. هزینه تراکنش بیت کوین از من کم میشه ؟ یا از کسی که بیت کوین رو برای من میفرسته ؟

سلام. من همین امروز برای اولین بار bitcoin خریدم و برای خرید از سایت localbitcoins استفاده کردم. برای شروع 200 هزارتومان خرید کردم اما وقتی معامله انجام شد به اندازه 145 تومان بیت کوین به والت من ریخته شد. الا چنتا سوال برای من پیش اومده.
1. طبق چیزی که من میدونستم سایت به صورت اتوماتیک بیت کوین رو از حساب شخص فروشنده کم میکنه و به والت خریدار میریزه. ( البته بعد از پرداخت ) آیا ممکنه فروشنده عمدا کمتر از 200 برای من ریخته باشه ؟
2. دلیل اینکه معادل 145 هزارتومان bitcoin بجای 200 هزارتومان به والت من ریخته شده ممکنه کارمزد یا همچین چیزی باشه ؟

کلا میخواستم بدونم آیا خرید 200 یا 300 هزارتومان بیت کوین نسبت به هزینه هر تراکنش به صرفه هست ؟ منظورم اینه که در صورت خرید بیت کوین از یکی از فروشندگان سایت لوکال بیت کوین. هزینه تراکنش بیت کوین از من کم میشه ؟ یا از کسی که بیت کوین رو برای من میفرسته ؟
دوست گرامی شما مبلغ مشخصی بیتکوین خریدید که در بالای صفحه تریدتان به شما نشان داده می شود. این مبلغ توسط فروشنده غیر قابل تغییر می باشد، اما به جهت نوسانات شدید ارزهای دیجیتال، مبنای محاسبه شما باید مقدار بیتکوین خریداری شده باشد نه معادل ریالی یا دلاری آن

چون ممکن است ظرف یک ساعت پس از خرید، بیتکوین 20 درصد کاهش یا افزایش داشته یا مثلا فروشنده دیگری بیتکوین را با قیمت کمتر یا بیشتری به فروش گذارده باشد که اگر بخواهید مقدار ریالی پرداختی را در هر لحظه پس از خرید حساب نمائید، به طور حتم مقدار بیتکوین دریافتیتان متفاوت خواهد شد.

در این سایت کارمز معامله (معادل 1 درصد کل بیتکوین مورد معامله) از موجودی و مانده بیتکوین فروشنده اخذ می گردد و خریدار هیچ مبلغ جداگانه ای بابت کارمزد نمی پردازد، به همین سبب اکثر فروشندگان بیتکوین قیمت فروششان چند درصد بیشتر از قیمت جهانی بیتکوین در آن لحظه می باشد.

ضمنا به جهت اینکه مبلغ خریداری شده بیتکوین در این سایت بدون کارمزد به حساب خریدار واریز میگردد، مقدار خرید شما در هزینه تمام شده فرقی ندارد، یعنی چه 10 هزار تومان خرید کنید چه 100 میلیون دقیقا به همان اندازه بیتکوین که در لحظه معامله به شما نشان داده خواهد شد، در حساب شما بیتکوین واریز خواهد شد، البته باید هنگام خرید قیمت فروشنده مد نظرتان باشد، تا از فروشنده ای با کمترین قیمت خریداری کرده باشید.

لطفه توجه داشته باشید فقط در سایت لوکال بیتکوین، می توانید بدون کارمزد شبکه بیتکوین؛ بیتکوین خریداری نمائید، در واقع اگر شما از یک صرافی یا فرد دیگری بیتکوین خریداری نمائید و شماره حسابتتان را برای واریز اعلام نمائید، برای ارسال بیتکوین به حساب شما، کارمزدی از فرستنده توسط خود بلاکچین بیتکوین کسر می گردد که نسبت به شلوغی شبکه و دیگر مسائل فنی متغییر می باشد. اما در این سایت بیتکوین خریداری شده مستقیما بدون کارمزد به شماره حساب داخل این سایت خریدار واریز می گردد.

پوریا

عضو جدید
دقیقا متوجه سوالتون نشدم. ولی اگر منظورتون خرید ارز دیجیتال مثلا بیتکوین در خارج کشور و فروش اون در داخل کشور هست، این موقعی میتونه سود آور باشه که بابت ریالی که در ایران دریافت میکنید با توجه به سرعت از دست دادن ارزش ریال، برنامه داشته باشید. به هر حال قیمت دلاری بیتکوین در خارج از ایران حدود 10 درصد کمتر از قیمت تبدیل شده به ریال هست که این در صورت داشتن برنامه بابت دریافت ریالی که از فروش ارز حاصل میشه برنامه داشته باشید.
دقیقا مسئله همین هست که میفرمایید. یعنی طبق بررسی هایی که من کردم مشکل اساسی نرخ بالای حواله یورو میباشد که سودآوری کار را سخت میکند یعنی این 10درصد را من در واقع مجبورم صرف حواله یورو کنم. راه دیگری که به نظرم رسید خرید تتر است (اصولا هم قیمت دلار) ولی در ایران قیمت تتر هم بالاست. شما یا بقیه دوستان پیشنهادی دارید؟ به هر حال بازار ایران از این لحاظ کارا نیست و باید با ارائه قیمت های بهتر اصلاحش نمود.

sani_b

عضو جدید
من به شخصه تجربه خوبی از سایت لوکال نداشتم . به نظرم بعضی سایتهای آنلاین صرافی به مراتب بهتر و سریعترن

من به شخصه تجربه خوبی از سایت لوکال نداشتم . به نظرم بعضی سایتهای آنلاین صرافی به مراتب بهتر و سریعترن
دوست گرامی سایت لوکال فقط یک واسط امن می باشد و فروشندگان زیادی با سیاست های کاری مختلف در این سایت مشغول به کار می باشند، و تجربه شما با یک فروشنده را نمی توان به کل سایت تعمیم داد. از نظر من برای خرید بیت کوین با پائین ترین قیمت در ایران، فعلا سایت لوکال بهترین انتخاب می باشد، بهتر است که با تعامل صحیح با این سایت آشنایی کامل پیدا نمائید تا بتوانید با قیمت پائین بیتکوین خود را خریداری نمائید. ضمن اینکه تجربه ثابت کرده در بسیاری از مواقع که بیتکوین در حالت صعودی قرار میگیرد موجودی بیتکوین همه صرافی های آنلاین صفر میگردد، و امکان خرید بیتکوین از صرافی های آنلاین وجود ندارد و تنها راه باقی مانده در این مواقع همین سایت می باشد.

به هر صورت، اگر مشخصا علت تجربه غیر خوب خود را اعلام فرمائید، امکان راهنمائی بیشتری به وجود خواهد آمد.

زمان آخرین ویرایش:
دوستانی که در گروه های خرید و فروش اقدام به معامله بیت کوین و یا دیگر کریپتو ها می کنند توجه داشته باشند که یکی از روش های کلاهبرداری در معاملات رمز ارز ها این هست که شخص کلاهبردار با دو نفر وارد مذاکره می شود. از یک نفر قصد خرید می کند و به نفر دیگر قصد فروش دارد.

این واسطه هر دو نفر را احراز هویت می کند و مدارکی که از هر یک میگیرد به نفر دیگر می دهد که مثلا خودش را احراز هویت هم کرده است!

مثلا کلاهبردار دو نفر بنام های A برای خرید از او و B برای فروش به او وارد مذاکره می شود و مدارک شناسایی را از هر دو میگیرد. بعد مدارک A را به عنوان مدرک خودش به B می دهد! و مدارک B را به عنوان مدارک خودش به A می دهم.

بعد از این احراز هویت، از A شماره حساب می گیرم که پول واریز کند و شماره حساب او را که مثلا شماره حساب خودش هست به B می دهد که پول واریز کند. یعنی مدارک A و شماره حساب A را به B داده، و ایشان هم اعتماد می کند و پول را واریز می کند.

اینجاست که کلاهبردار وقتی پول برای A از طرف B واریز شد آدرس کیف پول خودش را به A می دهد و ارز دیجیتال را بی نام و نشان دریافت می کند و ناپدید می شود. در واقع:

• این وسط، A پول گرفته و ارزدیچیتال را هم آزاد کرده!
  • کلاهبردار پول نداده و ارز دریافت کرده!
  • B پول داده و با یک عبارت Deleted account در تلگرام طرف شده!
خب شناسایی کلاهبردار تقریبا غیر ممکن می شود. B که پول داده می داند که پول به حساب A واریز کرده ولی ارزی دریافت نکرده پس شکایت خواهد کرد. A بی خبر از همه جا به پلیس و دادگاه کشیده می شود، نهایتا باید دو نفر با هم توافق کنند و اگر هم نکنند A که پول گرفته و چیزی نداده به B محکوم است و باید پول B را برگرداند.

این مدل کلاهبرداری بارها در گروه ها تلگرامی انجام شده و متاسفانه همچنان ادامه دارد. پس در انجام خرید و فروش های خود در شبکه های اجتماعی بسیار دقت کنید. بهترین کار استفاده از بستر امن لوکال برای خرید فروش می باشد، که در این گفتگو به صورت کامل به آن پرداخته شده است.

پس هنگامی که در گروه های تلگرامی اقدام به فروش ارزهای دیجیتال خود مینمائید، باید بسیار دقت کنید. چون در این مدل کلاهبرداری، محکوم و متضرر اصلی حتما فروشنده خواهد بود که پول را گرفته و ارز را هم به کلاهبردار ارسال کرده، اما پرداخت کننده اصلی بی نصیب مانده. حتما اگر مدارک می گیرید روشی برای اطمینان به اینکه مدارک برای خود طرف مقابل است بکار ببرید.

پیشنهاد میکنم، برای جلوگیری از این نوع کلاهبردای که به کلاهبرداری (Middle Man) معروف می باشد، از خریدار درخواست نمائید که حتما روی یک کاغذ نام شما و قسمتی از اول و آخر آدرس کیف پول خود را بنویسید و این کاغذ را در کنار کارت بانکی و کارت ملی خود قرار دهد و سپس عکس بگیرد و به شما بدهد. اینطوری شما می دانید صاحب کارت پرداخت کننده و آدرس کیف پول یکی هستند و برای شما مشخص است که ارز را به کیف پول صاحب کارت پرداخت کننده ارسال می کنید.

Lukose

عضو جدید
با این وضع جدید فیلترینگ اینترنت؛ و فیلتر شدن اکثر صرافی های دیجیتال کارنسی ها ظاهرا یکی از راه های باقی مانده خرید و فروش بیتکوین همین سایت لوکال بیتکوینه.

idea novin

عضو جدید
سلام محمدی هستم . ممنون بابت توضیحات بسیار خوب شما در زمینه بیت کوین . یک سوالی داشتم من : در وب سایت localbitcoins برای احراز هویت نیاز به ارائه تصویر پاسپورت هست و از اونجایی که من پاسپورت ندارم نمیدونم باید چطوری احراز هویت کنم . لطفا راهنمایی کنید . ممنون

سلام محمدی هستم . ممنون بابت توضیحات بسیار خوب شما در زمینه بیت کوین . یک سوالی داشتم من : در وب سایت localbitcoins برای احراز هویت نیاز به ارائه تصویر پاسپورت هست و از اونجایی که من پاسپورت ندارم نمیدونم باید چطوری احراز هویت کنم . لطفا راهنمایی کنید . ممنون
تا اون جایی که من میدونم، برای وریفای تو این سایت از ایران، فقط پاسپورت پذیرفته میشه. البته شما بدون وریفای هم میتونید اقدام به خرید بیتکوین کنید، اما تعداد فروشندگان بیت کوین که حاضر باشن با کسانی که وریفای نکردن معامله کنند خیلی کم می باشد.

برای تبدیل ارز کریپتو به Tether و بالعکس از Tether به ارزهای دیگه بهترین راه چیه ؟! با توجه به اینکه نوسان قیمت Tether خیلی کم هست تبدیل و گرفتن سود از نوسانات ارزها به نظر بصرفه میاد .
الان برای تبدیل ارزهای دیجیتال به تتر بی دردسر ترین روش برای ما ایرانی ها استفاده از صرافی بایننس می باشد. در واقع با تبدیل ارزهای دیجیتال به تتر موقعی که بازار نزولی هست جلوی ضرر رو میشه گرفت، و با تبدیل تتر به ارز های دیجیتال موقعی که بازار صعودی میشه میشه سود از نوسانات گرفت.

freeenterweb

عضو جدید
یک سوال در مورد سوء استفاده از بیت کوین دارم (در ظاهر کمی بی ربط به موضوع اصلی هست)
من میخوام مستر کارت بگیرم اما یه چیزی مثل خوره افتاده تو سرم!!!!
به طور مثال برای رزرو هتل اقدام میکنم و دچار حملات فیشینگ میشم و اطلاعات کارتم لو میره، حالا اگه هکر از کارت من برای خرید bitcoin استفاده کنه آیا:
1-از طرف بانک یا صادر کننده کارت ایمیلی برای من میاد که اون خرید رو تایید کنم؟
2-میتونم بفهمم این بیت کوین توسط کی خریده شده و الان دست کیه؟
3-به کی باید شکایت کنم؟

freeenterweb

عضو جدید
یک سوال در مورد سوء استفاده از بیت کوین دارم (در ظاهر کمی بی ربط به موضوع اصلی هست)
من میخوام مستر کارت بگیرم اما یه چیزی مثل خوره افتاده تو سرم!!!!
به طور مثال برای رزرو هتل اقدام میکنم و دچار حملات فیشینگ میشم و اطلاعات کارتم لو میره، حالا اگه هکر از کارت من برای خرید bitcoin استفاده کنه آیا:
1-از طرف بانک یا صادر کننده کارت ایمیلی برای من میاد که اون خرید رو تایید کنم؟
2-میتونم بفهمم این بیت کوین توسط کی خریده شده و الان دست کیه؟
3-به کی باید شکایت کنم؟
من یه کمی تحقیق کردم و دیدم این سایت ها برای ثبت نام، هم ایمیل میخواند و هم شماره تلفن (خود ایمیل هم برای ساختنش شماره تلفن میخواد)، منظورم اینه که اونقدر که میگند هویت دارنده بیت کوین نامشخص هست، نیست!! درسته؟؟ یعنی اگه یکی با کارت من خرید کنه دادگاه میتونه مشخصاتش رو از اون صرافی یا اون سایت درخواست کنه، درسته؟؟؟؟ (البته هکر که نمیاد با شماره و ایمیل اصلیش کاری انجام بده، فکر کنم این وسط فقط دارنده ی مستر کارت به فنا میره)

من یه کمی تحقیق کردم و دیدم این سایت ها برای ثبت نام، هم ایمیل میخواند و هم شماره تلفن (خود ایمیل هم برای ساختنش شماره تلفن میخواد)، منظورم اینه که اونقدر که میگند هویت دارنده بیت کوین نامشخص هست، نیست!! درسته؟؟ یعنی اگه یکی با کارت من خرید کنه دادگاه میتونه مشخصاتش رو از اون صرافی یا اون سایت درخواست کنه، درسته؟؟؟؟ (البته هکر که نمیاد با شماره و ایمیل اصلیش کاری انجام بده، فکر کنم این وسط فقط دارنده ی مستر کارت به فنا میره)
دوست گرامی سوء استفاده از کارت های بانکی دزدیده شده، منحصر به خرید ارزهای مجازی نمی باشد، مثلا هکر می تواند با کارت دزدیده شده، شارژ موبایل یا ووچر سرویس دهندگان مختلف را خریداری و پول شویی نماید یا حتی محصولات فیزیکی و طلا و جواهرات... را به صورت آنلاین از کشوری دیگر خریداری و با یک صندوق پستی آنرا دریافت نماید و یا با خرید وسترن یونیون و نقد کردن آن در یک سوپر مارکت دور افتاده پولشویی نماید و موارد بسیاری دیگر. پس نگهداری و استفاده امن از کارت های بانکی، اصل مهم میباشد.

البته کریپتوها با توجه به راحتی و سرعت بیشتر در خرید فروش به صورت آنلاین و ماهیت نصبتا ناشناسشان، یکی از روشهای مورد علاقه هکر ها برای پولشویی از کارت های سرقتی می باشند. ولی همانطور که فرمودید اخیرا قوانین نصبتا سخت تری برای خرید و فروش آنها در سایت ها و صرافی ها به وجود آمده و اجبار در شناسایی خریدار ارزهای دیجیتال توسط فروشنده کار هکر ها را سخت تر نموده است. ولی به هر حال اگر اطلاعات کارت بانکی شما به دست هکرها بیفتد، احتمال برگرداندن پول دزدیده شده بسیار پایین و کار بسیار بسیار مشکل و زمانبر و پر هزینه ای خواهد بود.

Top Bottom